wtorek, 20 stycznia 2015

Przedszkolaki dla Babci i Dziadka.

Dzisiaj moje dzieci miały wielką uroczystość.
Dla Babci i Dziadka przedstawiły bajkę " Jarzębinka".Stroje  przygotowali rodzice, a jedna z mam uszyła je  tak pomysłowo ze muszę to pokazać koniecznie.Podziwiajcie, dziewczyny.I podglądajcie i pozwalam ściągnąć pomysły.


niedziela, 18 stycznia 2015

Rytmika,zapisy

https://www.facebook.com/celina.wierzbicka.58

 http://www.youtube.com/watch?v=KMQxIh2N1eQ

Zapraszam na zajęcia rytmiczne, nie tylko małuchy,
 starsze 7.8.9 letnie również.



sobota, 10 stycznia 2015

WOŚP - trochę pierników!

Zawsze piekę na WOŚP ciasteczka,W tym  roku w ostatniej chwili się wyrobiłam, Dokuczała mi nerka , a właściwie kamień się poruszył.Uff, nie są najładniejsze, ale to mój mały wkład w orkiestrę oprócz przygotowania "Podlasiaczków",



wtorek, 6 stycznia 2015

Candy ? Wymianki poświąteczne ! Drobne radości !





 Uwaga dziewczyny, zapraszam kreatywne blogerki do " wymianek poświątecznych ".
Zasady :
1. W komentarzach napisz, co chciałabyś otrzymać i co w zamian przekazać.
2. Umieść logo wymianki na swoim blogu. / zdjęcie powyżej /
3. To, co wyślesz musisz sfotografować przed wysyłką i napisać do mnie a ja zrobię to samo/ czyli zdjęcie przesyłki,/
4. Adresami wymieniamy się na poczcie osobistej/e-mail /
czyli, jeśli chcecie otrzymać:
1. ciasteczka i pudełko z motywem krawieckim, tekturowe z empiku,
2. książkę " Goła baba" pani Szczepkowskiej 3. książkę: kurs decoupage
4. gazetę  Cztery Kąty   i gwiazdkę szydełkową 5.gazetę Mieszkanie i gwiazdkę
6. kwiat szydełkowy, kalendarzyk, długopis
7. kalendarzyk,serwetki do deoupage
No i jeszcze niespodzianka, jeśli któraś z blogowiczek ma córkę to 8 przesyłka będzie dla córki, ale córka musi narysować, namalować rysunek dla mnie, a raczej dla moich dzieci z grupy przedszkolnej.



napisz komentarz i napisz , czym  Ty się wymienisz
Kolejność komentarzy, to u mnie jak zawsze kolejność przyznawania candy wymianki.
Acha, to są drobne rzeczy , które mają sprawić radość, mają zmieścić się w kopercie ze znaczkiem priorytet. Zdjęcia nie najlepsze, ale przed wysłaniem listów będę pokazywała , co wysyłam, a dziewczyny, które przystąpią do wymianki  -rownież robią zdjęcie
Czyli 7 osób zapraszam do wymianki !
                                   ZAPRASZAM ! ZAPRASZAM!  TERMINU NIE USTALAM !

piątek, 2 stycznia 2015

Czytadła fajne.polecam...

Książki dla starszych : "Szczęście w cichą noc" oraz "Stokrotki w śniegu".
A kolejne dla dzieci i dziewcząt od 6,7 lat


poniedziałek, 22 grudnia 2014

Pierniki świąteczne.

Nareszcie! Ozdobiłam!
Jeszcze nie popakowane w ozdobne pudełeczka, ponieważ lukier długo schnie.
W poprzednim poście napisałam,że przygotowanie trwa 4 godziny.Niestety dłużej.
Pieczenie 2,5 godziny.Ozdabianie ręczne 3 godziny a pakowanie chyba też ok. 2 godzin.
Przyjemność rozdawania rekompensuje wszystko!
                                           Zdrowych , pełnych miłości Bożej Świąt !



niedziela, 14 grudnia 2014

Pierniki swiateczne , czytadła...

Witam blogowiczki-pokrewne dusze.
Otrzymuję prosby o przepis na moje pierniki.
OTO PRZEPIS CELI :
/ na 4 blachy/ cierpliwie ok. 4 godzin pracy wraz z dekorowaniem:



200g masła
200 g cukru
2 jaja 1/2 szkl. płynnego miodu
1 łyzeczka esencji wanilia
utarta skórka z cytryny
500-700 g mąki
1,5 łyżeczki pr.do pieczenia
2 łyżki przyprawy piernikowej
1 łyżeczka mielonego imbiru
Masło z cukrem ubić mikserem.dodać jaja .miód wanilię skórkę.
Wymieszac mąkę z proszkiem do piecz. i przyprawami, dodac do masy maślanej.
Włożyć ciasto do lodówki, na godzine/ lub całą noc/
Podzielić na 4 części i wykrawać grubosci 3mm.
Piec 15 min w 180 stopniach
Ostudzić i dekorować.Smacznego!
Moje najnowsze czytadła.

Tak się cieszę! Otrzymałam je od dobrych koleżanek.
Nie ozdobiłam jeszcze pierników, lecę!



niedziela, 7 grudnia 2014

Szydełkowy płatek śniegu ,szydełkowanie nic trudnego!

Czas biegnie nieubłaganie, ale szydełkowanie "wciąga"!
Przed chwilą nauczyłam się robić płatek śniegowy.Tak fajnie tłumaczy wykonanie pewien Pan
https://www.youtube.com/watch?v=-xRKdtvNHAA .
Poniżej pokażę jeszcze zrobioną osłonkę na szklankę, oraz już pozszywane kwiatki, ale jeszcze nie zszyte w całość.Wciąż nie mam czasu.

Mam też robić wianki z bombek na drzwi, jeśli macie dziewczyny wzór fajnego wianka, to proszę.

Zapraszam nadal na candy, poniżej.
Pozdrawiam zerkających!


sobota, 22 listopada 2014

Candy , książkowe..!

Obiecałam niedawno candy, szybciutko wstawiam...

Do wygrania książki:
1. " Siostro, siostro" - Oksany Zbużko / opowiadania o kobietach i dla kobiet /
2.  " Tango ,powrót do dzieciństwa w szpilkach" -J.V.B /wspomnienia artystki, która ur. się jako chłopiec /
3,  " Pozytywne myślenie droga do sukcesu"/książka -poradnik/

Zasady:
Zgłoś chęć udziału i napisz numer książki , którą jesteś zainteresowana.
Losowanie 14 grudnia !  Powodzenia !

sobota, 8 listopada 2014

DECOUPAGE ..

Butelka na nalewkę, jeszcze nie wiem jaką. bo z jarzębiny nie robiłam.Motyw na serwetce tak mi się spodobał,że taką butelkę 'popełniłam'.
Pisałam wcześniej,że narzutkę lada moment zrobię, niestety tak długo trwa to moje szydełkowanie, że chyba w nowym roku ja skończę.
A  tu jeszcze osłonka na doniczkę.
już myślę nad nowym candy, ogłoszę niebawem, pozdrowienia dla zerkających !
Myśl, która jest tak mi bliska ...
   > Nie mogę dać ci przepisu na sukces. ale mogę dać ci przepi na upadek:
próbuj zadowolić wszystkich>

sobota, 25 października 2014

Książkowo...

  
Polecam, dziewczyny najnowszy numer Weranda-country. Są tam świetne aranżacje mieszkań.Super przepisy na dania z dyni..
  Czytałam też książkę pana Marka Niedżwieckiego - lekka, prawdziwa, zwyczajna.
 Natomiast książka:: " Moja walka" -Karla Ove Knausgarda ,to książka którą czytam powoli / żeby nie stracić żadnego wątku/ale też dlatego,żeby za szybko jej nie  przeczytać, chociaż są następne tomy.